Szukaj na tym blogu

Kiedyś z dawien dawna, kiedy czasy były mroczne, "orzełek" nie miał korony a słońce przesłaniały opary absurdu - z czeluści blachy falistej wyłoniło się kwadratowe mrowisko. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, użytkowych oraz politycznych- jakimś cudem przetrwało. Jego istnienie jest o tyle niezbędne co zadziwiające biorąc pod uwagę stan "zakonserwowania" naszej blaszanej puszki. Kto u nas był-ten wie. Latem panują tu warunki tropikalne, pot leje się strumieniami a różnica temperatur miedzy środkiem a dworem przypomina klimat Sahary. Zimą, zimą jest zimno i sucho z racji na zamontowanie nowego, przenośnego systemu klimatyzacyjnego w formie trzech zaawansowanych technologicznie reaktorów cieplnych marki "SKAN". Aaaale mniejsza o to. Ważne, że mrowisko trwało, trwa i trwac będzie póki trwac będą środowe spotkania w naszym małym oderwanym od świata wycinku rzeczywistości.

Galeria sztuki młodego pokolenia


Uchwała

Koła naukowego studentów Animacji Kultury „Mrowisko”

o powołaniu do działania galerii wystaw artystycznych

„Galeria sztuki młodego pokolenia”.
$1

            Zarząd koła naukowego studentów Animacji Kultury „Mrowisko” nazywany dalej kołem naukowym podczas zebrania dotyczącego rozwoju działalności związanej z „Akademią Twórczego Rozwoju” działającą za pośrednictwem koła naukowego w składzie :

1.Opiekun koła naukowego: mgr. Jarosław Dulęba
2.Przewodniczący koła naukowego: Łukasz Klimczyk
3.Zastępca przewodniczącego kola naukowego: Magdalena Ślęzak
4.Skarbnik koła naukowego: Katarzyna Żmijewska

uchwalił decyzję o powstaniu galerii wystaw artystycznych „Galeria sztuki młodego pokolenia” celem promocji i rozwoju młodych artystów.

$2

            Uchwalono iż galeria nie będzie czerpac żadnych zysków z prezentacji prac w atelier, przygotowania wernisaży oraz wystaw oraz nie będzie zajmowac się jakimkolwiek obrotem prac wystawionych w galerii. Działalnośc instytucji określamy jako non profit.

$3

            Swoje prace może wystawic każda osoba, która:

a)      jest uczestnikiem zajęc odbywających się w ramach „Akademii Twórczego Rozwoju”.
b)      jest uczniem/ studentem szkoły/uczelni o programie uwzględniającym przedmioty o charakterze artystycznym lub bez takiego programu .
c)      każda osoba (uczestnik zajęc „ATR” lub osoba z „zewnątrz”) chcąca zaprezentowac swoje prace jest zobowiązana do uprzedniej konsultacji z jedną z osób prowadzących zajęcia.
d)     prace osób zainteresowanych wystawą muszą zostac zaakceptowane przez co najmniej trzech wykładowców „ATR”  by wystawa mogła zaistniec.


$4

            Zarząd kola naukowego zadecydował iż atelier galerii będzie mieścić się w budynku dydaktycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Wojska Polskiego 86 (Mrowisko) w sali numer 31 (Dąbrówka) ze względu na wielkość pomieszczenia oraz oświetlenie zamontowane we wspomnianej sali.

$5

            Koło naukowe powołuje do życia logoz1 galerii, będące znakiem reprezentatywnym jednostki promującej prace jednocześnie zaznaczając iż może się ono pojawiac łącznie z logiem koła naukowego.
           
Logo galerii nie musi pojawiac się na pracach artystów ale powinno pojawic się na plakatach, w ogłoszeniach, informacjach zawartych w internecie (Facebook, Nasza Klasa) oraz wszelkich innych mediach promujących i zachęcających do odwiedzenia wystawy.

            Logo galerii zostaje jednocześnie zastrzeżone dla wyłącznego użytku koła naukowego oraz artystów(o których mowa w paragrafie 3), korzystających z oferty galerii.

$6

            Opiekę nad galerią, jej stanem fizycznym, wyglądem wystawy oraz osoba decyzyjna w sprawach działalności galerii zostaje:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz